ВАТ "ІТРЗ" - спір щодо визнання дій арбітражного керуючого протиправними

Адвокати "Arbitis" захистили інтереси колишнього арбітражного керуючого ВАТ "Ізюмський тепловозоремонтний завод" у спорі з ліквідатором, прокуратурою, Харківською обласною адміністрацією, відділом з питань банкрутства Головного управління юстиції Харківської області щодо визнання дій арбітражного керуючого протиправними.

Судова колегія першої інстанції повністю погодилася із правовою позицією ліквідатора ВАТ "Ізюмський тепловозоремонтний завод", яка була цілковито підтримана прокуратурою, Харківською обласною адміністрацією, відділом з питань банкрутства Головного управління юстиції Харківської області, і визнала дії арбітражного керуючого з визнання ним квартири власника банкрута службовою, протиправними. Суд визнав дії арбітражного керуючого зі звернення у 2013 році до відповідної міської ради з клопотанням визнати квартиру службовою, розпорядженям державним майном, його відчуженням третім особам, що є, на думку суду, порушенням закону. Вказана ухвала в подальшому давала підстави для притягнення клієнта фірми до кримінальної відповідальності.

Юридична фірма "Arbitis" була залучена до участі в справі на стадії апеляційного оскарження винесеної ухвали.

Переглядаючи рішення місцевого господарського суду за апеляційною скаргою спеціалістів Arbitis, апеляційний суд дійшов висновку про незаконність та необґрунтованість рішення місцевого господарського суду, внаслідок чого оскаржувана ухвала була скасована.

Харківський апеляційний господарський суд погодився з доводами адвокатів "Arbitis" щодо неправильного застосування місцевим господарським судом норм матеріального права, що призвело до ухвалення незаконного рішення. Правники юридичної фірми умотивовано довели, що включення та виключення жилого приміщення з числа службових є компетенцією виключно виконавчого комітету відповідної ради, рішенням якого визнається або не визнається статус жилого приміщення як службового, і не є відчуженням вказаного майна особою-банкрутом. Окрім цього, в апеляційному суді було спростовано висновок колегії судів першої інстанції щодо визнання ВАТ “Ізюмський тепловозоремонтний завод” державною власністю, а самого ВАТ державним комерційним підприємством, що виключає необхідність погодження вчинених дій арбітражного керуючого з комітетом кредиторів.

ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод» - завод з ремонту тепловозів, розташований у місті Ізюм Харківської області. Площа виробничих потужностей — 33 га. Виробничі потужності розраховані на капітальний ремонт до 750 секцій тепловозів 2ТЕ10М та 2ТЕ116 на рік. Ізюмський тепловозоремонтний завод є найбільшим заводом залізничного транспорту на території колишнього СРСР.

 • "Ми дуже цінуємо компетентність Arbitis і готовність оперативно надати допомогу".

  — Алексєєв В.В., генеральний директор Харківського експериментального заводу підйомно-транспортного машинобудування (Харків)
 • "Ми дуже цінуємо компетентність Arbitis і готовність оперативно надати допомогу".

  — Алексєєв В.В., генеральний директор Харківського експериментального заводу підйомно-транспортного машинобудування (Харків)
 • "Переваги Arbitis це - фундаментальні знання, апробовані практикою, креативність в рішеннях і турбота про Клієнта".

  — Паращук М.О., директор компанії "Автопатент" (Харків)
 • "Arbitis - завжди прислухається до клієнтів і прагне зрозуміти їх реальні потреби"

  — Бєляєв В. Г., видавництво "Белкар-книга"
 • "Arbitis завжди намагається прислухатися до Клієнтів і зрозуміти їх дійсні потреби"

  — Григор'єв С.П., директор компанії "АСК" (Україна)