Спір виник внаслідок звернення Держекоінспекції у Харківській області до окружного адміністративного суду з позовом до СТОВ про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи джерел викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря шляхом опломбування відповідних стаціонарних джерел.

На переконання позивача, в ході планової перевірки дотримання СТОВ вимог природоохоронного законодавства було виявлено порушення — відсутність дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що і стало підставою для звернення до суду з відповідною вимогою.

Формуючи правову позицію захисту по справі, адвокати “Arbitis” виходили з того, що відсутність дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами не є законною підставою для застосування адміністративним судом заходів реагування. Зокрема, у іншій справі, в якій брали участь одні й ті самі сторони — СТОВ та ДЕІ у Харківській області, адміністративним судом встановлено, що використання заточувальних верстатів, зернометів, ангарів для зберігання зерна без відповідних дозволів не є порушенням вимог природоохоронного законодавства (з фабулою справи можна ознайомитись за посиланням).

Враховуючи вказані доводи юристів “Arbitis”, Харківський окружний адміністративний суд відмовив Держекоінспекції у задоволенні позову у повному обсязі.

До складу команди Arbitis, яка представляла інтереси Клієнта увійшли партнер Фірми Максим Селіванов, старший юрист практики з вирішення спорів Світлана Нежута та молодший юрист практики з вирішення спорів Юлія Гапон.

 • "Юристи Arbitis здатні діяти вкрай швидко пропонувати альтернативні і якісні варіанти рішень питань"

  — Костюк О.Г., арбітражний керуючий ВАТ "Ізюмський тепловозоремонтний завод"
 • "Arbitis - це оптимальне співвідношення професійності та доступності юридичних послуг"

  — К. Нагоша, директор ТОВ "ІНТЕРПЛАСТІКА" (Україна)
 • "Для нас важлива компетентність спеціаліста і його готовність надати допомогу в будь-який час. Саме це ми знайшли в Arbitis"

  — Худавердов А.А., КУВП "Пластік"
 • "Для нас важлива компетентність спеціаліста і його готовність надати допомогу в будь-який час. Саме це ми знайшли в Arbitis"

  — Худавердов А.А., КУВП "Пластік"
 • "Arbitis дійсно надає бізнесу щось істотне, що дає відчуття комфорту і спокою за твоє діло"

  — Ю. Мотузов, директор компанії "TDX" (Харків)