ЮФ "Arbitis" захистила інтереси клієнта - місцевого рибогосподарства - в Вищому адміністративному суді України в спорі з районною державною адміністрацією про надання в оренду земельної ділянки із водним об'єктом площею майже 60 га.

Виникненню спору слугувало бажання одного з крупних регіональних землекористувачів отримати в оренду водний об'єкт, усунувши від користування даним об'єктом клієнта Arbitis.

З цією метою таким землекористувачем (третя особа) були штучно створені формальні підстави для позаконкурсного (позааукціонного) отримання землі в оренду - отримано дозвіл на спеціальне водокористування та, на цій підставі, розпорядження районної державної адміністрації про надання згоди на розробку проекту землеустрою щодо земельної ділянки державного водного фонду з подальшою передачею її в оренду цій особі.

Діючи за принципом The devil is in the details (диявол в деталях) було встановлено, що дозвіл на спеціальне водокористування отримано для зрошення 10 га землі під капусту, вода забирається за допомогою переносного водяного насосу, зрошувальна система відсутня.
Відсутність раціональності використання земельної ділянки площею 86 га для зрошення 10 га прилеглої землі, відсутність повноважень у районної державної адміністрації на надання земельної ділянки для сільськогосподарських потреб стало підставою для звернення клієнтом фірми до суду.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду у задоволенні позовних вимог клієнту фірми було відмовлено. Проте Харківський апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу юристів Arbitis, що діяли в інтересах свого клієнта, задовольнив: постанову Харківського окружного адміністративного суду скасував та ухвалив нову постанову, якою визнав протиправним та скасував спірне розпорядження державної адміністрації.

Вищий адміністративний суд України, розглядаючи касаційну скаргу регіонального землекористувача (третя особа у справі) повністю погодився з позицією юристів Arbitis та залишив касаційну скаргу скаржника без задоволення, а Постанову Харківського апеляційного адміністративного суду без змін.

Загальне керування проектом здійснював партнер фірми Максим Селіванов.

 • "Arbitis завжди намагається прислухатися до Клієнтів і зрозуміти їх дійсні потреби"

  — Григор'єв С.П., директор компанії "АСК" (Україна)
 • "Для нас важлива компетентність спеціаліста і його готовність надати допомогу в будь-який час. Саме це ми знайшли в Arbitis"

  — Худавердов А.А., КУВП "Пластік"
 • "Arbitis - це оптимальне співвідношення професійності та доступності юридичних послуг"

  — К. Нагоша, директор ТОВ "ІНТЕРПЛАСТІКА" (Україна)
 • "Перевірена роками, високо кваліфікована команда професіоналів, здатних вирішити будь-яку ситуацію юридичного характеру"

   

  — Некрасов І.Б., директор ТОВ "S.T.C." (Україна)
 • "Перевірена роками, високо кваліфікована команда професіоналів, здатних вирішити будь-яку ситуацію юридичного характеру"

   

  — Некрасов І.Б., директор ТОВ "S.T.C." (Україна)