ЮФ "Arbitis" захистила інтереси Клієнта - місцевого рибогосподарства, в спорі з районною державною адміністрацією про надання в оренду земельної ділянки площею 86 га і з водним об'єктом площею 53 га.

Виникненню спору послужило бажання одного з крупних землекористувачів отримати в оренду водний об'єкт, усунувши від користування даним об'єктом Клієнта Arbitis.

Для реалізації бажаного створюються формальні підстави позаконкурсного (позааукціонного) отримання землі в оренду - отримується дозвіл на спеціальне водокористування та приймається розпорядження районної державної адміністрації про надання згоди на розробку проекту землеустрою з подальшою передачею земельної ділянки в оренду.

Клієнт дізнається про прийняття розпорядження на етапі проведення геодезичних робіт.

Фахівцями Фірми було проведено ретельне дослідження усіх обставин. Діючи за принципом The devil is in the details (диявол в деталях) було встановлено, що дозвіл на спеціальне водокористування отримано для зрошення 10 га землі під капусту білоголову, вода забирається за допомогою переносного водяного насосу, зрошувальна система відсутня.

Відсутність раціональності в використання земельної ділянки площею 86 га для зрошення 10 га прилеглої землі, відсутність повноважень у районної державної адміністрації на надання земельної ділянки для сільськогосподарських потреб стало підставою для звернення до суду.

Як результат, адміністративним судом було прийнято постанову про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Особливістю даної справи стала бездіяльність державних органів: адміністрації президента, голови обласної державної адміністрації, голови районної державної адміністрації, прокуратури, екологічної інспекції та ін. Побачити очевидну нераціональність (який економічний ефект в зрошенні 10 га за рахунок 86 га?) не зміг жоден державний орган.

Невтішний висновок зробив керівник даного проекту, партнер ЮФ "Arbitis" Максим Селіванов: "Ця справа - яскравий приклад відсутності ефективності контролю в системі державного управління".

 • "Arbitis завжди намагається прислухатися до Клієнтів і зрозуміти їх дійсні потреби"

  — Григор'єв С.П., директор компанії "АСК" (Україна)
 • "Перевірена роками, високо кваліфікована команда професіоналів, здатних вирішити будь-яку ситуацію юридичного характеру"

   

  — Некрасов І.Б., директор ТОВ "S.T.C." (Україна)
 • "Arbitis дійсно надає бізнесу щось істотне, що дає відчуття комфорту і спокою за твоє діло"

  — Ю. Мотузов, директор компанії "TDX" (Харків)
 • "Ми дуже цінуємо компетентність Arbitis і готовність оперативно надати допомогу".

  — Алексєєв В.В., генеральний директор Харківського експериментального заводу підйомно-транспортного машинобудування (Харків)
 • "Arbitis - це оптимальне співвідношення професійності та доступності юридичних послуг"

  — К. Нагоша, директор ТОВ "ІНТЕРПЛАСТІКА" (Україна)